Kas ir plastiskais ķirurgs?

Ar katru gadu pasaulē plastiskās operācijas paliek aizvien populārākas. Lielākoties tas notiek pateicoties tam, ka plastiskā ķirurģija strauji attīstās – operācijas paliek mūsdienīgākas, efektīvākas, drošākas un pieejamākas, cilvēkiem par tām ir vairāk informācijas, un, pateicoties sociāliem tīkliem, par tām runā aizvien vairāk. Taču neskatoties uz to, cilvēkiem par plastisko ķirurģiju joprojām ir diezgan daudz jautājumu. Atbildes uz dažiem no tiem mums sniegs Latvijas vadošais plastiskais ķirurgs Dr. Jānis Zaržeckis.

Kas ir plastiskais ķirurgs un ar ko tas nodarbojas?

Plastiskais ķirurgs ir ārsts, kurš ar ķirurģiskās iejaukšanās palīdzību labo iedzimtus vai iegūtus sejas un ķermeņa kosmētiskos defektus. Ar plastiskās ķirurģijas palīdzību ir iespējams uzlabot cilvēka vizuālo tēlu.

Kādas ir populārākas plastiskās operācijas?

Latvijā un pasaulē vispopulārākās plastiskās operācijas noteikti ir krūšu palielināšana jeb augmentācija un krūšu formas korekcija. Pieprasīta ir arī deguna un acu kosmētiskās korekcijas, sejas un kakla ādas atjaunošana, tauku atsūkšana un vēdera plastika.

No cik gadu vecuma ir iespējams veikt plastiskās operācijas?

Parasti plastiskās operācijas var veikt no 18 gadu vecuma, taču mēdz būt arī izņēmumi. Tās ir dažādas traumas vai iedzimtas pataloģijas, piemēram, mēdz gadīties, ka bērniem vai pusaudžiem veic ausu formas korekciju. Parasti tas notiek gadījumos, ja bērnam ir tā saucamā “lutausība” un ikdienā tas sagādā problēmas. Taču vienmēr ir ieteicams šāda veida operācijas veikt pēc 18 gadu vecuma. Ja nevari izvēlēties īsto plastisko ķirurgu, tad šeit raksts kā to darīt – https://aluksniesiem.lv/reklamraksti/ka-sev-izveleties-piemerotakos-krusu-implantus/.

Cik ilgs ir pēcoperāciju periods?

Pēcoperācijas periods ir atkarīgs no operācijas veida. Piemēram, pēc krūšu palielināšanas diennakti ir nepieciešams uzturēties stacionārā mediķu uzraudzībā, taču pēc acu kosmētiskās korekcijas uzreiz var doties mājās. Pēc operācijas ir jāievēro standarta piesardzības pasākumi – nedrīkst dzert rūgstošus dzērienus, apmeklēt pirti vai saunu, kā arī jāatsakās no liekas fiziskas slodzes.

Vai plastiskās operācijas ir drošas?

Mūsdienu plastiskās operācijas ir maksimāli drošas un parasti neizraisa nekādas komplikācijas. Taču jāņem vērā, ka katra cilvēka ķermenis ir individuāls, tāpēc ir svarīgi izvēlēties labu un profesionālu plastisko ķirurgu ar vairāku gadu pieredzi, kas ņems vērā pacienta ķermeņa individuālas īpatnības. Tas nodrošinās maksimāli efektīvu operācijas rezultātu.

Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikā strādā augsti kvalificētu un profesionālu ārstu komanda, kuriem aiz muguras ir  25 gadu pieredze un vairāk nekā 30 000 veiksmīgu plastisko operāciju. Plastiskās ķirurģijas personāls nodrošinās vislabāko iespējamo rezultātu, kā arī sniegs konsultācijas līdz pilnīgai pacienta izveseļošanai.